۶:۵۳:۳۹ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶
بیش از ۵۱ هزار واحد صنفی جدید اضافه شد
در حالیکه رئیس اکثر اتحادیه‌های صنفی از رکود اقتصادی شکایت و بر این نکته تاکید دارند که “در سال‌های گذشته حجم قابل توجهی از این واحدها تعطیل شده اند”، آمارها حاکی از اضافه شدن بیش از ۵۱ هزار واحد صنفی جدید (بیش از ۲۰ درصد) است. به گزارش اقتصاددان، طبق آمارهای ارائه شده تا پایان […]

در حالیکه رئیس اکثر اتحادیه‌های صنفی از رکود اقتصادی شکایت و بر این نکته تاکید دارند که “در سال‌های گذشته حجم قابل توجهی از این واحدها تعطیل شده اند”، آمارها حاکی از اضافه شدن بیش از ۵۱ هزار واحد صنفی جدید (بیش از ۲۰ درصد) است.

به گزارش اقتصاددان، طبق آمارهای ارائه شده تا پایان ۱۱ ماهه سال گذشته در کشور بالغ بر ۳۰۲ هزار و ۸۸ واحد صنفی در بخش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی فعال بوده‌اند که این رقم در پایان سال ۱۳۹۴ معادل ۲۵۰ هزار و ۵۱۴ واحد بوده است.

به عبارت دیگر در مدت زمانی کمتر از یک سال بیش از ۵۰ هزار واحد صنفی به مجموعه واحدهای کشور افزوده شده است.

به استناد آمارهای ارائه شده در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در میان واحدهای مختلف در حوزه تولیدی ۵۳ هزار و ۱۰۶ واحد تا پایان ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۵ مشغول به فعالیت بوده‌اند که این رقم در قیاس با سال ۱۳۹۴ حدود ۱۰ هزار واحد رشد داشته است.

در بخش توزیعی نیز تعداد واحدها در مدت ۱۱ ماه بیش از ۳۰ هزار واحد رشد داشته و به این ترتیب تعداد واحدهای فعال در این بخش از حدود ۱۲۷ هزار واحد در سال ۱۳۹۴ به حدود ۱۶۱ هزار واحد در سال ۱۳۹۵ رسیده است که می‌توان گفت بیشترین رشد واحدهای صنفی در این بخش بوده است.

اما در بخش خدماتی تا پایان سال ۱۳۹۴ حدود ۸۰ هزار و ۵۰۰ واحد فعال بوده‌اند که تعداد این واحدها در پایان ۱۱ ماهه سال گذشته به ۸۸ هزار و ۱۹۶ واحد رسیده است.

مروری بر آمارهای ارائه شده درباره تعداد واحدهای صنفی گویای آن است که تعداد این واحدها همه ساله با رشد مواجه شده و تعداد آنها از حدود ۲۱ هزار واحد در سال ۱۳۸۵ به بیش از ۳۰۲ هزار واحد در سال ۱۳۹۵ رسیده است. به عبارت دیگر در مدت ۱۰ سال تعداد واحدهای صنفی بیش از ۱۴ برابر شده است.

انتهای پیام

اخبار امروز ایران

منبع:
اخبار امروز ایران تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب